Wywiady

Celem Inforu jest pomaganie księgowym i kadrowym

Infor, 22 listopada 2021 r.

Więcej

Co prawda pretekstem do kolejnego spotkania autorskiego Ryszarda Pieńkowskiego jest autobiografia „WIELKIE ŚMIAŁE CELE, czyli jak inspirować innych i siebie do wysokich lotów", ale głównym tematem rozmowy jest specyfika zawodów księgowego i kadrowego, związane z tym trudy i wyzwania w codziennej pracy, a także możliwości wsparcia, jakim INFOR chce i może w tym zakresie służyć.

Wielkie śmiałe cele. Spotkanie autorskie prowadzone przez Macieja Orłosia

Infor, 25 października 2021 r.

Więcej

Co było inspiracją do napisania książki? Kto i dlaczego powinien ją przeczytać? Dlaczego trzeba mieć pomysły i skąd brać inspiracje? Czym jest lub może być wielki śmiały cel i czy warto w życiu ryzykować? – to tylko niektóre pytania, które padły podczas rozmowy Ryszarda Pieńkowskiego z Maciejem Orłosiem w studio Inforu.

Jak sobie stawiać wielkie i śmiałe (ale nie szalone) cele?

TOK FM, 21 października 2021 r.

Więcej

Jeden z największych polskich przedsiębiorców Ryszard Pieńkowski, założyciel i właściciel Inforu, a ostatnio również autor książki "Wielkie śmiałe cele, czyli jak inspirować siebie i innych do wysokich lotów" opowiada o swojej drodze do sukcesu, o tym, co go skłoniło do napisania autobiografii oraz czego mogą z niej się nauczyć inni przedsiębiorcy, liderzy, biznesmeni i specjaliści od marketingu.

Wielkie śmiałe cele. Postaw na innowacje albo zgiń

2 czerwca 2021 r.

Więcej

Ryszard Pieńkowski, założyciel i właściciel Inforu, mówi o tym: Jak odnieść sukces? Kto wymyślił wzór faktury? Jak wprowadzić trudne zmiany? Co to są wielkie śmiałe cele?, a także o tym, jak się czuł wśród stu najbogatszych Polaków i co znaczą hasła: postaw na innowacje albo zgiń oraz najszybciej najprościej, najkrócej.

Żołnierza poznaje się w boju, a nie na manewrach

Można znaleźć wiele przykładów ze świata polityki czy biznesu, gdy kryzys ujawnił w człowieku niedostrzegany dotąd talent przywódczy, który wpłynął nie tylko na jego karierę, ale również zdecydował o losach firmy czy państwa. Pandemia koronawirusa niewątpliwie jest sytuacją kryzysową. Czy trudno być liderem w czasie kryzysu?

BiznesTuba, 31 listopada 2020 r.

Więcej

Rozwój liderów

2 czerwca 2020 r.

Więcej

Kształcenie i rozwój w każdej dziedzinie życia, a więc także działalności zawodowej, jest nie do przecenienia. Dotyczy to zwłaszcza menedżerów, którzy kierują pracą innych ludzi. Dlatego warto szukać najlepszych technik i metod zarządzania firmą czy współpracy z ludźmi i wypróbować rady światowych autorytetów w tej dziedzinie.

Ćwierć wieku z Wami i dla Was, Drodzy Czytelnicy!

Dokładnie 25 lat temu, 22 października 1994 roku, ukazał się pierwszy numer tygodnika „Gazeta Prawna”, na białym papierze, który po kilku miesiącach zamieniliśmy na żółty - i tak jest dotychczas. Obecnie - po połączeniu 10 lat temu z „Dziennikiem” - „Gazeta Prawna”, często nazywana przez Was „żółtymi stronami”, jest największą częścią „Dziennika Gazety Prawnej”.

Dziennik Gazeta Prawna, 22 października 2019 r.

Więcej

Personel i Zarządzanie, październik 2019 r.

Więcej

Rozmowa z prezesem Ryszardem Pieńkowskim z okazji jubileuszu 25-lecia miesięcznika „Personel i zarządzanie”

Z okazji przypadającego w październiku 2019 r. jubileuszu 25-lecia miesięcznika „Personel i Zarządzanie”, Edyta Szewerniak-Milewska rozmawia z prezesem Ryszardem Pieńkowskim o początkach, rozwoju i przyszłości czasopisma.

Ludzie nauczą się kupować wiarygodność

Internet powoli staje się śmietnikiem pełnym pseudo profesjonalnych darmowych treści. Im więcej będzie z tego tytułu rozczarowań, tym większe przychody będą osiągać wydawcy ze sprzedaży wiarygodnych treści.

Forbes, październik 2017 r.

Pobierz

Granice naszych możliwości wyznacza wyobraźnia

Prezes Ryszard Pieńkowski: Praca nieuchronnie będzie się automatyzować, również w mediach. Ale na mądrych, zaangażowanych ludzi z inicjatywą zawsze będzie zapotrzebowanie.

Dziennik Gazeta Prawna, 31 sierpnia 2017 r.

Więcej

Ludzie ważniejsi od pieniędzy

Rozmowa z Ryszardem Pieńkowskim, właścicielem grupy Infor, o 30-leciu prowadzenia firmy, sukcesach i porażkach oraz kreatywności, a także odwadze w podejmowaniu decyzji.

Personel i Zarządzanie, 1 sierpnia 2017 r.

Pobierz

Wszystkim potrzebna jest lekcja przedsiębiorczości

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości, bezdyskusyjnie. Gospodarka to sól każdego narodu, jest fundamentem państwa. Jego siły, pozycji międzynarodowej, autorytetu. Jej rozwój to warunek sine qua non odpowiedniego rozwoju życia społecznego. I dobrze by było, żebyśmy wszyscy stale o tym pamiętali.

Gazetaprawna.pl, 25 października 2016 r.

Więcej

Lubię tworzyć o zera

Cały czas zdobywamy szczyty, ale ten najważniejszy jest wciąż przed nami. Osiągniemy go w momencie, w którym treści dziś drukowane na papierze będą kupowane w sieci – mówi prezes Infor PL S.A.

Dziennik Gazeta Prawna, 31 sierpnia 2012 r.

Więcej

Jak robić biznes na pisaniu o biznesie

Im więcej będzie w sieci informacji błahych, tym więcej osób szukać będzie kontaktu z moimi serwisami – mówi właściciel Infor-u Ryszard Pieńkowski. Jego spółki od 25 lat działają w myśl zasady: o krok przed innymi.

Dziennik Gazeta Prawna, 31 sierpnia 2012 r.

Więcej

Nagroda Człowiek Roku Przemysłu Mediowego Impactor

2010 r.

Więcej

Ryszard Pieńkowski: król wydawców

Na 15-lecie „Gazety Prawnej” jej właściciel Ryszard Pieńkowski zrobi sobie prezent, łącząc ją z „Dziennikiem” Axela Springera. Do tej pory unikał polityki. Ale teraz to on będzie konkurentem „Rzeczpospolitej” i „Gazety Wyborczej”.

Polityka, 8 sierpnia 2009 r.

Więcej

Trzeba mieć odwagę, by mieć marzenia

Odwaga i skłonność do podejmowania ryzyka. Odporność na ciosy i niepowodzenia. A przede wszystkim marzenia. To cechy, które gwarantują powodzenie w biznesie.

Gazeta Prawna, 24 września 2007 r.

Pobierz

Zawsze wyprzedzamy rynkowe trendy

Gdy w 1987 roku Ryszard Pieńkowski zrezygnował z pracy na kierowniczym stanowisku, by założyć własną firmę, mało kto myślał wtedy, że w dwa lata później w Polsce upadnie komunizm i otworzy się pole dla prywatnej przedsiębiorczości, spychanej dotąd na margines.

Gazeta Prawna, 24 września 2007 r.

Pobierz

Magnat

Sufit w gabinecie właściciela koncernu prasowego Infor Ryszarda Pieńkowskiego trzęsie się, gdy dzieci znajdujące się piętro wyżej szkoły mają lekcje WF. Nie przeszkadza to Pieńkowskiemu w wykupywaniu kolejnych gazet.

Gazeta Wyborcza, 2 lutego 1996 r.

Pobierz

Historia - Polska Kronika Filmowa

1993 r.

Więcej

Zawsze wyprzedzamy

rynkowe trendy

Więcej

Gazeta Prawna

24 września 2007 r.

Jak robić biznes

na pisaniu o biznesie

Dziennik Gazeta Prawna

31 sierpnia 2012 r.

Więcej

Lubię tworzyć

od zera

Dziennik Gazeta Prawna

31 sierpnia 2012 r.

Więcej

Granice naszych możliwości

wyznacza wyobraźnia

Więcej

Dziennik Gazeta Prawna

31 sierpnia 2017 r.

Ludzie ważniejsi
niż pieniądze

Personel i Zarządzanie

sierpień 2017 r.

Więcej
Ludzie nauczą się
kupować wiarygodność

Forbs

październik 2017 r.

Więcej

Ćwierć wieku z Wami i dla Was,

Drodzy Czytelnicy!

Więcej

Dziennik Gazeta Prawna

22 października 2019 r.

Żołnierza poznaje się w boju,

a nie na manewrach

BiznesTuba

30 listopada 2020 r.

Więcej

Sed ad bona

praeterita redeamus

Dziennik.pl

1 marca 2012 r.

Wywiady wideo

Quae quidem vel cum periculo

est quaerenda vobis

Onet.pl

31 sierpnia 2017 r.

Tria genera bonorum

et quod est munus

WP.pl

1 września 2020 r.

Granice naszych możliwości wyznacza wyobraźnia

Więcej

Praca nieuchronnie będzie się automatyzować, również w mediach.

Ale na mądrych, zaangażowanych ludzi z inicjatywą zawsze będzie zapotrzebowanie

Jestem przedsiębiorcą, od 1987 właścicielem INFOR-u. Sam startowałem od zera – nie od razu byłem przecież właścicielem dużej grupy medialnej. Zaczynałem od różnych, nie zawsze dobrych pomysłów. Własny biznes kosztuje ogrom stresu i pracy – przez dzień i noc, wymaga odwagi. Trzeba umieć przekroczyć granicę lęku. Zainwestować, zatrudnić, zwiększyć skalę działania, zaryzykować – mimo obaw, a czasem wbrew bardzo krytycznej opinii innych. Zwykłem mawiać: to musi być odwaga posunięta do granic brawury. Prowadzenie biznesu to nie jest prosta i usłana różami droga do bogactwa. Przedsiębiorca, w tym także ten, który staje się ikoną sukcesu, nierzadko się potyka. Musi jednak umieć się podnieść, otrzepać kurz z kolan i ruszyć dalej. Musi z błędów i niepowodzeń czerpać naukę i siłę. A także umieć – jak przy mojej ulubionej wędrówce górskiej – poradzić sobie, gdy staje na krawędzi grani, o milimetry od przepaści. Ja nigdy się nie poddaję.

Ryszard Pieńkowski

Copyright

2023